مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: دوشنبه 26 مهر 1395 تعداد بازدید: 824 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: pegahadmin
آخرین وضعیت شرکت آماده عرضه اولیه سهام (پگاه گلستان)
آخرین وضعیت مالی و عملیاتی پگاه گلستان برای عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام در روزهای آینده اعلام شد و مدیران صنایع شیر ایران هم از عرضه سهام این هلدینگ با برخورداری از ۳۰ شرکت خبر دادند.
در پی درج اوایل شهریور نماد شیر پاستوریزه پگاه گلستان در بازار دوم معاملات فرابورس، صبح امروز دو نماینده از طرف سهامدار عمده یعنی صنایع شیر ایران (با مالکیت 99 درصدی) به همراه مدیرعامل شرکت و مدیرعامل کارگزار مشاور پذیرش ، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت 12 میلیارد تومانی را تشریح کردند.

با برگزاری این جلسه معارفه ، انتظار می رود عرضه اولیه 10 درصد سهام "غگلستا" فردا یا چهارشنبه انجام شود.

این شرکت سال 1364 در گرگان و به مساحت 10 هکتار و زیربنای 1500 متر تاسیس شده و هم اکنون با 159 نیروی انسانی، دارای ظرفیت اسمی 350 تن شیر در روز است.

مادر پگاه ها هم وارد بازار می شود 

در جریان برگزاری جلسه معارفه پگاه گلستان، وحید وحیدی و مهدی قربانی معاون مالی و معاون هماهنگی و امور شرکتها صنایع شیر ایران به همراه جواد شریف الحسینی مدیرعامل "غگلستا" و مهدی شاه محمد مدیرعامل شرکت کارگزاری پگاه یاوران نوین نکاتی را مطرح و به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند که چکیده مطالب اعلامی به شرح زیر است:

- صنایع شیر ایران دارای 30 شرکت و شامل 17 شرکت تولیدی بوده و 4 شرکت پگاه آذربایجان غربی، خراسان، فارس و اصفهان در بورس و فرابورس حضور دارند.

- بعد از عرضه اولیه چند زیرمجموعه دیگر از جمله پگاه گلپایگان و آذربایجان شرقی، هلدینگ صنایع شیر ایران نیز با تصمیم سهامداران عمده یعنی صندوق بازنشستگی کشوری و توسعه صنایع بهشهر وارد بازار سهام می شود.

وضعیت عملیاتی و مالی و زمان عرضه "زغگلستا"

- زمان نامعلوم عرضه  اولیه 10 درصد سهام "زغگلستا" .

- متوسط P/E گروه محصولات غذایی و آشامیدنی بین 9 و 10 مرتبه.

- ارزش جایگزینی 60 میلیارد تومانی شرکت.

- اولین سود سال مالی اسفند جاری با 13 درصد افزایش نسبت به سود 638 ریالی سال گذشته 722 ریال بوده که در عملکرد سه ماه اول سال 33 درصد سود محقق شده است.

- ظرفیت فعلی تولید پگاه گلستان بین 330 تا 350 هزار تن شیر با تولید محصولات و 80 نوع کالا است و طی نیمه دوم سال 12 کالای جدید را عرضه خواهد شد.

- میانگین قیمت خرید هر کیلو شیرخام 1135 تومان و متوسط قیمت فروش 3600 تومان.

-طلب یک میلیارد تومانی پگاه گلستان از وزارت آموزش و پرورش بابت شیر رایگان مدارس بعلاوه طلب 29 میلیارد تومانی از شرکت های توزیع منطقه ای .

- صادرات 7200 تنی به ارزش 20 میلیون دلار در سال گذشته و برنامه صادرات محصولات به عراق، پاکستان، افغانستان (با راه اندازی خط ریلی ترکمنستان ) و ترکمنستان و تاجیکستان.

- عرضه اولیه 10 درصد سهام پگاه گلپایگان نیز به فاصله کوتاهی در فرابورس انجام خواهد شد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد