مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: چهارشنبه 02 مهر 1398 تعداد بازدید: 30 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: fn345261
#گزارش بازار

نه خانی آمد و نه خانی رفت ....شاخص کل بعد حدود 4000 واحد در پایان کار سربه سر شد .


#گزارش_روزانه_بازار چهرشنبه 10 مهر 98 
نه خانی آمد و نه خانی رفت !...برای شاخص  
دوستان و همراهان عزیز درود بر شما روزتان بخیر 

به دنبال موج منفی ایجاد شده در اواخر بازار دیروز , امروز روند معاملات در اکثر نمادها ,  نزولی و با افت قیمت روبرو شد .جدای از مثبت شدن نامحسوس شاخص کل به دلیل بازگشایی نماد بانک ملت  , کلیت بازار زیر فشار فروش بود و باعث شد در همان اوایل  وقت شاخص کل تا منفی 4000 واحد پایین بیاید ولی در ادامه به همت نماد بانک ملت  مثبت شده و واحدهای منفی را از بین بردند . روز گذشته هم خدمتتان عرض کردیم انتظار ریزش شدید بازار در این شرایط  اشتباهه و چنانچه اصلاحی داشته باشیم موقتی و گذارا خواهد بود . روز گذشته عده ای با تفکر سنتی 9 مهرماه را روزی برای شروع  دور عکس بازار قلمداد میکردند و متاسفانه با  اشاعه ی آن در کانال ها و سایت ها به دنبال یارکشی برای این ذهنیت غلط بودند . تا جاییکه حتی در برنامه ی زنده کفتگوی خبری شبکه ی 2  با موضوع بازار پایه بعد از روی خط آوردن کارشناس محترم بورس به منظور پاسخگویی در مورد سوال مجری برنامه , یهو میگویند بازار سهام ما حباب دارد ! و چرا مهیمانان برنامه ی شما اصرار دارند که ندارد . ظاهرا این شاخص باید همان تارگت پیش بینی شده را تاچ کند تا این دوستان باور کنند این بازار حبابی ندارد . منظورمان همان هدف 400/000 هزاره . گوش شیطان کر! به هرحال در اینکه تعداد ی از نمادها با فشار پول رشد کرده اند شکی نیست اما اینکه این داستان را به کل بازار تعمیم بدهیم به نظر غیر منطقی و به دور از حرفه گریست . بهتر است به عوض ساز مخالف زدن و هراسان کردن سهامداران تازه وارد سعی در تبیلغ بازار سرمایه و تشویق همگان به مشارکت در آن داشته و بستر لازم برای این امر مهم را فراهم آوریم . به امید روزهای پرسود برای شما گرامیان ....

...مروری بر بخش هایی از بازار امروز ...

1- گروه #بانک 
امروز در این گروه همه چیز به #وبملت ختم شد .توقف 100 روزی نماد این شرکت را  بالاخره بارشد 50% ی در بازگشایی به خاطره ای شیرین برای سهامدارانش تبدیل نمود . #وبصادر هم امروز خوش درخشید و کماکان در اندیشه ی پودر کردن مقاومت های پیشرو هست .

2- گروه #خودرو 
اکثر نمادهای این گروه به مدار صعود و در تعدای از آنها به صفوف خرید برگشتند . #خودرو #خساپا #خگستر #خبهمن و  نمادهای بیشتری از قطعه ساز اینچنین بودند .

3- گروه #فلزات 
عموم نمادها در اینجا در مسیر اصلاح و افت قیمتی بودند ولی تعدادی هم مانند #وتوکا #فزرین و #فنوال مثبت کامل و دارای صف خرید هم شدند .

4- گروه #شیمایی 
نمادهای این گروه  هم بیشتر به رنگ قرمز درآمدند و از  آنطرف نمادهای سبزرنگ این اواخر بازهم صعودی و دارای صفوف خرید بودند . #شلعاب #شدوص #وپترو #شفارس و #شتوکا .

5- گروه #سیمان 
نمادهای این گروه  اکثرا بر مدار اصلاح بودند مانند #ستران #سصفها و #سغرب . در طرف مقایل نمادهایی مثل #سقاین #سرود و #سیلام همچنان صعودی و رو به جلو حرکت میکنند .

6- گروه #ساختمان 
در این گروه اوضاع بهتر بود .نمادهای سبزرنگ این اواخر امروز هم در مسیر رشد و صف خرید بودند . #ثنوسا  که در بازگشایی 10%ی بود #ثشاهد #ثمسکن #ثالوند و #ثغرب هم از نمادهای خوب بودند .

7- گروه #غذا 
در اینجا هر دو سمت مثبت و منفی را باهم داشتیم . نمادهایی مانند #غگرجی #غپینو #غپاک و #غالبر کاهشی و صف فروشی بودند و در سمت دیگر نمادهایی مثل #غمارگ #غگلستا #غشان و #غشصفا افزایشی و صف خریدی بودند .

8- گروه #دارو 
نمادهای این گروه بجز تعداد انگشت شماری کماکان در مسیر رشد و صفوف خرید پابرجا هستند . #دپارس #دالبر #دبالک #درازک  #دسبحان و.... نمونه هایی از اعضای خوب این گروه هستند .

9- گروه #لیزینگ 
این گروه در این اواخر نمادهای پرتقاضایی را داشته  و در اغلب روزها راندمان خوبی را برای سهامدارانش  به ارمغان آورده است مانند #ولغدر #ولملت و #ولیز که در بازگشایی رشد 10%ی داشت .

10- گروه #رایانه 
امروز نمادهای این گروه هم اوضاع متفاوتی راداشتند .#مرقام #مداران #مفاخر برمدار منفی و در طرف دیگر #رتاپ #رکیش و #تابکیش بر مدار مثبت قرار داشتد .
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد