مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: شنبه 05 مهر 1398 تعداد بازدید: 37 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: fn345261
#گزارش بازار

نمای پایانی #بازار شنبه 13 مهر 98

#شاخص_کل 327306 واحد (1188+)

شاخص هم وزن 97377 واحد (969+)

شاخص فرابورس 4255 واحد (17-)

ارزش معاملات 3595 میلیارد تومان

#گزارش_روزانه_بازار شنبه 13 مهر 98 
حرکت رفت و برگشتی شاخص ....
دوستان و همراهان گرامی درود بر شما روزتان بخیر 

امروز بازار روز خوبی را شروع کرد  و در همان اوایل وقت باعث شد شاخص کل بیش از 4000 واحد رشد کند ولی در ادمه با افزایش فشار عرضه ها و قرار گرفتن سهم ها در درصدهای منفی ,  شاخص واحدهای مثبتش را رفته رفته از دست داد تا جاییکه به عدد مثبت 1188 عقب نشینی کرد . این روند بازار هم دلایل تکنیکالی و هم دلایلی از قبیل شناسایی سود توسط معامله گران نوسانگیر و کوتاه مدتی دارد . از دید فضای سیاسی تغییر محسوسی را نداشته ایم که تاثیر گذار بر بازار باشد و کماکان سهامداران منتظر شنیدن اخبار تازه ای از این منظر هستند . برابری تقریبی شاخص کل و شاخص هم وزن حاکی از توجه مجدد به نمادهای کوچکتر بازار میباشد . بر اساس شرایط موجود پیش بینی روند اصلاحی جدی ای را برای بازار متصور نیستیم ولی همانطور که قبلا اشاره داشته ایم حرکت شاخص در این سطوح تند وتیز نخواهد بود لذا داشتن روزهایی مثل امروز و یاحتی  نزولی دور از ذهن نخواهد بود .

 در ادامه مروری بر بخش هایی از بازار امروز خواهیم داشت .....

1- گروه #بانک 
نمادهای بزرگ  #وبصادر و #وتجارت از درصدهای مثبت بالا به درصدهای منفی کشیده شدند .#وبملت در روز دوم بعد از بازگشایی با اقبال معامله گران مجددا روبرو شد و برای آن در قیمت 666 تومان صف خرید بیش از 355 میلیون تشکیل شد .

2- گروه #خودرو 
نمادهای این گروه همچنان مورد توجه  هستند #خساپا #خودرو #خگستر امروز هم از نمادهای خوب گروه بودند . از قطعه سازها #خلنت و #خرینگ  با استقبال بیشتری روبرو بودند .

3- گروه #فلزات 
نمادهای این گروه هم این روزها در کانون توجه معامله گران هستند . #وتوکا با حجم سنگین 88 میلیون و داشتن صف خرید روز خوبی را داشت . #فلوله #فزرین و #فولای هم از خوبها بودند .

4- گروه #معدن 
نمادهای بزرگ مانند #ومعادن #تاصیکو و #کبافق در درصدهای مثبت بالا در تایم اوا بازار معامله میشدند .از سمت نمادهای منفی باید به #کمنگنز اشاره کرد که به منفی کامل هم رسید .

5- گروه #پالایشگاه 
عموم نمادها در اینجا بر مدار منفی و اصلاحی قرار داشتند . از جمله #شاوان #شراز #شبریز و شسپا و نمادهای سبزرنگ کمی هم بودند مانند #شنفت .

6- گروه #شیمیایی 
در این گروه هردوسمت مثبت و منفی را داشتیم . از نمادهای قرمزرنگ #زاگرس #شاراک و #کرماشا را میتوان نام برد . در سمت نمادهای سبزرنگ  هم #شلعاب #شدوص و #وپترو .

7- گروه #سیمان 
امروز نمادهای این گروه به مدار مثبت و تاحدی هم صفوف خرید برگشته بودند مانند #سفارس #ستران  که از منفی به مثبت حرکت کرد و #سدور #سبزوا .

8- گروه #ساختمان 
گروهی به هر دو طیف قرمز وسبز . در سمت نمادهای منفی باید به #کرمان #وساخت و #ثشاهد اشاره کنیم ودر سمت نمادهای مثبت به #ثرود #ثمسکن #ثتران و #ثغرب اشاره نماییم .

9- گروه #غذا 
در اینجا هم هردو دسته نمادها را داشتیم . از مثبت ها و با صف خرید #غگلپا #غمینو #تبرک  و از منفی ها ی دارای صف فروش #غشهداب #وبشهر #غپاک شاخص بودند .

10- گروه #دارو 
امروز تعدادی از نمادهای این گروه گارد عقب نشینی به خودشان گرفتند ودر مسیر اصلاح وارد شدند . ##داسوه #پخش #دسینا و #دتماد و ازآنطرف نمادهایی مانند #داوه #برکت #دپارس و #والبر همچنان در مسیر صعودی پیش میروند .
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد