مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: یک شنیه 06 مهر 1398 تعداد بازدید: 33 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: fn345261
#گزارش بازار

#گزارش_روزانه_بازار یکشنبه 14 مهر 98 
اصلاح جدی شاخص ....
دوستان و همراهان درود بر شما و روزتان بخیر 

خوب امروز بازار از همان اول بطور جدی زیر فشار عرضه ها و صفوف فروش در اکثریت نمادها قرار گرفت و باعث شد شاخص کل در ادامه ی عقب نشینی در اواخر بازار دیروز , کاملا به فاز اصلاحی برود و حدود 7100 واحد کاهش راداشته باشد و به کانال 320/000 واحد برگردد . همانطور که در روزهای گذشته خدمتتان عرض نموده بودیم رشد پی در پی بازار با سرعتی که در پیش گرفته بود به لحاظ تکنیکی منطق نبوده و به نوعی خطرناک هم قلمداد میشد . طی شدن مسیر صعود به مرور و همراه با اصلاح پتانسیل این روندهای شدید اصلاخی را کاهش میدهد . طبیعی است که رشدهای شارپ افت های تند و تیزی را هم  به همراه داشته باشد . با توجه به فشار فراوانی را که امروز عموما تحمل کرده ایم , سخنان مان را در مقدمه کوتاه میکنیم و علی رغم نبودن سخن خاصی پیرامون بازار امروز به مروری بر بخش هایی از بازار امروز میپردازیم ...

1- گروه #بانک
نمادهای این گروه تماما در مسیر افت قیمتی و صفوف فروش قرار داشتند و با این حالیکه چندین نوبت سعی در جمع آوری صفهای فروش شد ولی نمادهایی مانند #وبصادر #وتجارت و #وپارس همچنان زیر فشار عرضه ها ماندند .

2- گروه #خودرو 
در این گروه هم نمادها بر مدار منفی و بیشتر دارای صف فروش هم شدند . در تعداد کمی از آنها رنگ سبز و صف خرید به چشم میخورد . مانند #خگستر #ختراک و #خلنت .

3- گروه #فلزات 
نمادهای قرمز رنگ در اینجا هم کم  نبودند اما نمادهای #وتوکا #فلوله #فسرب و #فزرین به روال روزهای قبل مثبت و دارای صف خرید هم بودند .

4- گروه #معدن
نمادهای گروه معدن هم حرفی برای گفتن نداشتند ولی کمتر زیر فشار فروش بودند .#ومعادن #تاصیکو و #کبافق شرایط نسبتا متعادلی را داشتند . در این بین #کدما مثبت و صف خریدی بود .

5- گروه #پالایشگاه 
اوضاع در اینجا بهتر بود . نمادهای سبزرنگ و دارای صف خرید تا حدی عرضه اندام میکردند .#شسپا #شرانل #شنفت و #شبهرن از این مجموعه بودند .

6- گروه #پتروشیمی 
خوب در این گروه هم نمادها بیشتر در منفی بودند  ولی تیم چهار نماده ی #شلعاب #شدوص #شکربن و #وپترو امروز هم مثبت و داذای صف خرید بودند .

7- گروه #سیمان
نمادهای گروه سیمان هم به مانند سابر گروه ها ی امروز بازار بر مدار منفی بودند بجز #سفارس #ساراب #سفار و #سدشت که طبق معمول مثبت و در صف خرید حضور داشتند .

8- گروه #ساختمان 
در این گروه نمادها اوضاع بهتری را داشتند . ازنمادهای خوب این اواخر در گروه ساخنمان میبایست به #ثرود #ثشرق #ثغرب #ثمسکن  و  #ثپردیس  اشاره کرد .

9- گروه #غذا 
در گروه غذا هرچند شرایط به مانند سایر گروه ها بود ولی با این وجود نمادهای سبزرنگ ودارای صف خرید هم کم نبودند . مثل #غمارگ #غالبر #غگلستا #غپینو و #غمینو .

10- گروه #دارو 
و سرانجام گروه دارو . امروز روز قرمزی برای نمادهای این گروه بود . عموما منفی و دارای صفوف فروش بودند . از طرفی نمادهایی را با رنگ سبز و در صف خرید داشتیم مانند #برکت #دارو #دشیمی و #والبر .
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد