مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: دوشنبه 07 مهر 1398 تعداد بازدید: 34 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: fn345261
#گزارش بازار

#گزارش_روزانه_بازار  دوشنبه 15 مهر 98 
گام های متزلزل شاخص ...
دوستان و همراهان گرامی درود برشما روزتان بخیر 

امروز بازار استارت خوبی را زد و بایک  عملکرد بهتر باعث شد شاخص کل بیش از 3500 واحد رشد کند ولی در ادامه  سناریوی فشار فروش از طرف فروشندگان تکرار شد و در اثر آن به اندازه ی 2800 واحد از واحدهای مثبت شاخص کاسته شد . به نظر سطح 320000 واحد شاخص  به یک مرز درگیرانه مبدل شده و فاصله گرفتن از آن دچار دست انداز شده است . در گزارش  روزهای قبل هم خدمتتان عرض کرده بودیم  که حرکت بازار و به دنبال آن شاخص کل از این سطوح براحتی نخواهد بود و برای عبور از مقاومت های پیشرو نیاز به انرژی بالایی دارد و طبیعی ست که در هربار حرکت برای غلبه بر آن با سد فروشندگان روبرو شود . روند معاملات در گروه های لیدر بازار مانند بانک و خودرو تا حد زیادی بر روند کلی بازار سایه افکنده و به نوعی میتوان گفت حرکت آنها نقش تعیین کننده دارد . در دو روز گذشته چندین بار نمادهای این دو گروه برای ادامه حرکتشان مبادرت کرده اند که هر بار با فشار فروش از سمت فروشندگان مختوم به عقب نشینی شده است . در کل ما ریزشی را برای بازار پیش بینی نمیکنیم و شروع مجدد رشد را برای شاخص محتملتر میدانیم .
در ادامه مروری بر بخش هایی از بازار را خواهیم داشت ....

1- گروه #بانک 
امروز نمادهای این گروه مجددا بجز #دی مجددا بر مدار منفی و صف فروش بودند . #وبصادر #وتجارت و #وبملت با حجم هاب بالا سعی در بهبود روند معاملاتشان داشتند که با وجود این تلاشها نتوانستند به هدفشان برسند .

2- گروه #خودرو 
نمادهای گروه خودرو امروز بیشتر قرمز رنگ و اصلاحی بودند و هرچند در نمادهای بزرگ تحرکاتی در جهت بهبود روند معاملاتشان صورت گرفت ولی بازم هم با فشار فروش روبرو شدند . در این میان #خریخت #ختراک #خشرق و #خلنت بر مدار مثبت و صف خرید قرار گرفتند .

3- گروه #فلزات 
در این گروه اوضاع بهتر بود و نمادهای مثبت بیشتر بودند . نمادهایی مانند #فزرین #فباهنر #فسرب #فسازان و #زنگان  از جمله نمادهای با راندمان این اواخر گروه هستند.

4- گروه #پالایشگاه
روزی خوب برای نمادهای گروه نفت و پالایشگاه . در این اینجا افزایش تقاضا در نمادهای  بزرگ را بیشتر داشتیم و علی رغم روندکلی بازار معامله گران توجه بیشتری را از خودشان نشان دادند .#شتران #شبریز #شسپا و #شپنا را باید مورد اشار قرار دهیم .

5- گروه #پتروشیمی 
روند معاملات در این گروه هم بهتر از دیروز بود و نمادهای آن بیشتر بر مدار مثبت  قرار داشتند . در بین آنها #شیران #شلعاب #شدوص #شکربن #شسینا و #ساینا دارای صف خرید بودند .

6- گروه #سیمان 
نمادهای این گروه امروز را هم بیشتری اصلاحی سپری کردند . نمادهای #ستران #سفارس #سپاها #سخزر و #سدشت شرایط بهتری را داشتند و تا حدی هم دارای صف خرید بودند .

7- گروه #ساختمان 
نمادها در این گروه عموما بر مدار مثبت و صف خرید قرار گرفتند . #ثمسکن #ثشرق #ثغرب #ثشاهد #ثتران #ثالوند از جمله خوب های گروه بودند .

8- گروه #غذا 
شرایط در این گروه هم نسبتا بهتر بود و نمادها اکثرا بر مدار مثبت بودند . در این میان #غمارگ #غپاک #غمینو #غشهد #بهپاک و #غویتا  دارای صف خرید هم شدند .

9- گروه #لیزینگ 
نمادهای این گروه حجم های خوبی را پشت سر گذاشتند . #ولساپا همچنان در صدد  عبور از مقاومت های پیشرو میباشد . #ولغدر #ولیز #وایران  از نمادهای سبزرنک و در صف خریدی بودند .

10- گروه #دارو 
امروز هم نمادهای این گروه در اصلاح بودند .بجز #داوه #دارو #وپخش #دشیمی و #دلر  که بر مدار صعودی بودند سایر نمادها امروز مجددا دارای اصلاح و صفوف فروش بودند مانند #دالبر #دبالک #برکت #داسوه #دابور #دجابر و ...البته هرچند نمادهای گروه دارو در مسیر کاهشی هستند اما سهامداری انها برای میان مدت به نظر نگران کننده نمیاید .
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد