--> -->
مشاهده خبر
تاریخ ایجاد: دوشنبه 10 بهمن 1398 تعداد بازدید: 104 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: fn345261
#گزارش بازار

افت 7500 واحدی شاخص کل 


#گزارش_بازار دوشنبه 21 بهمن 98 
شایعات بهونه ای برای اصلاح شاخص ....
دوستان درود وقتتون بخیر 

امروز بازار روز پر عرضه ای رو پشت سر گذاشت و با یک عملکرد برگشتی در اکثریت نمادها موجب شد تا شاخص کل با عقبگردی قوی به انداره ی 7500 واحد افت کند و یک روز منفی سنگین دیگه ای رو در کارنامه ی خود ثبت نماید . بعد از نشر شایعاتی در خصوص استعفای رییس جمهور و ازطرفی صحبتهایی در مورد امکان از زیان خارج نشدن نماد خودرو با وجود افزایش سرمایه ی 2000 درصدی ، ابتدا گروه خودرو زیر فشار عرضه ها و صفوف فروش سنگین قرار گرفت و به دنبال اون کل بازار تحت تاثیر این شرایط روبه قرمزی فراگیر نهاد . شایعه ی اول که فورا تکذیب شد و در مورد دومی هم بیشتر اهالی بازار اون رو صحیح نمیدونند با این وجود فروشندگان کوتاه نیومدند و علی رغم خریدهای زیادی که وجود داشت بازهم خریدارها ازپس تعدادی از صفوف فروش برنیومدند ودر نهایت تعیین تکلیف شدن ادامه ی روند فعلی بازار به روز چهارشنبه موکول شد . در روز قبل هم اشاره ای به امکان بروز اصلاح در این سطوح از شاخص کل رو داشتیم و اون رو منطقی و لازم برای ادامه ی روند صعودی بازار قلمداد کردیم . پیش بینی ما همچنان بازار رو به جلو هست و نگرانی خاصی از بابت این اصلاح های مقطعی نداریم و به شما عزیزان هم توصیه میکنیم با داشتن سبدی از سهام با فاند قوی از استرس خودتون در شرایطی اینچنین بکاهید 
مروری بر گروه هایی از بازار امروز ...

گروه #بانک 
عموما نمادهای این گروه بر مدار منفی و صفوف فروش قرار داشتند ، نمادهای #وپارس #وملل مثبت و صفوف خرید خودشون رو حفظ کردند . 

گروه #خودرو 
نمادهای این گروه با فشار عرضه های فراوان روبرو بودند نمادهایی مانند #خودرو #خساپا #خزامیا اما در طرف مقابل نمادهای #خرینگ #ختراک #خمحور #خلنت #خزر مثبت و صف خرید داشتند .

گروه #فلزات 
در این گروه #ذوب بر عرضه های سنگین حجم بالایی رو داشت و صف فروشش تا پایان بازار پابرجا ماند . از نمادهای مثبت امروز #کویر #فنوال #فخاس #ارفع #فنورد بودند .

گروه #نفت 
نمادهای این گروه تماما بر مدار منفی و اصلاحی بودند مانند #شپنا #شبندر #شتران #شپاس .

گروه #شیمیایی 
بیشتر نمادها منفی بودند اما بازهم نمادهایی مثل #شاراک #شبصیر #شیراز #شگل #شلعاب #شیراز مثبت بودند .

گروه #سیمان 
عموم نمادهای گروه سیمان قرمزپوش بودند مثل #سفارس #سبزوا #سپاها ، در سمت دیگر نمادهایی مانند #سقاین #سدشت #سبجنو #سخزر بازهم سبزپوش بودند .

گروه #ساختمان
 در اینجا هم بیشتر نمادها منفی از جمله #ثنوسا #ثمسکن #ثشرق #ثشاهد #ثعمرا و از نمادهای مثبت هم باید از #ثفارس #ثتران #وتوس #ثاباد #وآذر نام ببریم .

گروه #غذا 
اکثریت نمادهای گروه غذا بر مدار منفی و در تعدادی هم صفوف فروش رو شاهد بودیم مانند #وبشهر #غمینو #غدیس #غپاذر و ازآنطرف نمادهای #غشهد #غسالم #غاذر #غدام بهپاک مثبت و در ادامه رشدشون حرکت میکردند. 

گروه #دارو 
عموما نمادهای این گروه امروز منفی بودند مانند #ریشمک #دکوثر #دامین #دکپسول #دلر #دسانکو و در سمت دیگر نمادهای #دزهراوی #دیران #پخش #شفا #وپخش #درهآور مثبت بودند .

گروه #حمل_نقل 
گروه حمل ونقل در روزهای اخیر از گروه های مورد توجه سهامداران است و نمادهای خوبی مثل #حکشتی #حریل #حپترو #حسیر #حآسا ، اما نمادهای #حفارس #حتاید #توریل #حتوکا در مسیر اصلاح قرار داشتند .

گروه #لیزینگ 
گروهی دیگر که این روزها مورد استقبال معامله گران واقع شده ، گروه لیزینگ است و از نمادهای مثبت امروز #ولصنم #ولیز #ولساپا بودند .
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد